Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Vyhliadkové móla, parky, plážové aktivity. Predstavili územný plán Štrkovca

11.02.2015 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Verejný park, areál hier, arborétum, námestia, nové plážové aktivity a ďalšie športoviská. Zóna okolo jazera Štrkovec v bratislavskom Ružinove môže prejsť kompletnou premenou. Mestská časť predložila štátnym orgánom na posúdenie územný plán zóny, kde si predstavuje nové funkcie i výstavbu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Vo dvoch variantoch ide o návrh širších vzťahov od pumpy Agip na Bajkalskej ulici až po Trnavskú cestu. Dominantou územia má byť podľa predstavy architekta Branislava Kaliského prirodzene jazero, kde navrhuje vznik nových funkčných i vyhliadkových mól, ktoré prejdú v úrovňový priechod pre chodcov cez Ružinovskú ulicu až k zimnému štadiónu.

Na tejto strane sa počíta s výstavbou administratívnej budovy od investičnej skupiny Penta, na ktorú už má územné rozhodnutie a začala práce na pozemku. Podľa zverejneného náčrtu majú vyrásť dva 12-podlažné objekty prepojené podnožou.

Vedľa kancelárskeho objektu si architekti predstavujú cyklistickú arénu, lanový adrenalín park, park olympionikov či menšie námestie v prvom variante, v druhom zasa aquapark. Letnou záhradou na pozemku dnes využívanom na parkovanie potom športoviská nadviažu na zimný štadión V. Dzurillu.

Okolie Štrkovca má dnes dva sporné body týkajúce sa výstavby. Jedným je plánovaný obytný vežiak Monte Verde na mieste parkoviska pri garážach, kde trénujú autoškoly. Proti výstavbe sa v minulosti postavila mestská časť i okolití obyvatelia. Navrhovaný územný plán zóny počíta v prvej verzii so zámenou pozemkov za parcely na rohu Drieňovej a Sabinovskej, kde stojí čínska reštaurácia.

Územný plán zóny Štrkovec, Bajkalská - Drieňova - v1

Namiesto Monte Verde navrhujú architekti nové námestie, reštauráciu a kaviareň s vyhliadkovým pavilónom, ako aj podzemné garáže a parkovisko so zeleňou. Druhý variant ponecháva osempodlažný projekt na mieste parkoviska, pred ním má vzniknúť námestie. Ďalším sporným projektom je búranie hotela Junior a jeho nahradenie novou zástavbou.

Dokument sa zaoberá priestorom až po Trnavskú, kde je okrem novej zelene a a menšej výstavby v okolí domov zaujímavý budúci osud obslužného areálu medzi Prešovskou a Teslovou. Autori návrhu územného plánu zónu si tu v prvom variante predstavujú interakčné centrum pre deti a mládež, zeleň vo vnútrobloku i trojpodlažné bytové domy. V druhom zasa málopodlažný polyfunkčným komplex.

Územný plán zóny Štrkovec, Bajkalská - Drieňova - v2

Navrhovaný územný plán zóny ešte neznamená, že Štrkovec bude čoskoro vyzerať presne takto. Najprv je potrebné ho schváliť všetkými zúčastnenými, zosúladiť existujúce investičné zámery a napokon sa podľa neho i riadiť.

O regulácii rekreačného územia sa pritom hovorí už od realitného boomu, schválenie v zastupiteľstve je v súčasnosti naplánované na budúci rok. B. Kaliský sa podieľal aj na architektúre Eurovey či projektu Zelená hôrka na Kramároch.

Ružinov nedávno predložil územný plán zóny Cvernovka, ktorého cieľom je vytvoriť mesto v meste, nové ulice a zmiešanú výstavbu pozostávajúcu z bytov i občianskej vybavenosti. Tento rok sa má spracovať ešte len koncept zóny.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy územný plán

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PREDAJ - 4i byt v Starom Meste BA

PREDAJ - 4i byt v Starom Meste BA HERRYS exkluzívne predáva 4i byt 150 m2 s veľkou 55 m2 terasou. Nadštandardné vybavenie a prémiová lokalita nehnuteľnosti v blízkosti Horského parku.

PREDAJ - 2i byt v BA, 57 m2 - Kazanská ul.

PREDAJ - 2i byt v BA, 57 m2 - Kazanská ul. HERRYS exkluzívne ponúka na predaj 2i byt s balkónom v Podunajských Biskupiciach. Byt má výborne dispozičné riešenie a orientáciu na tichú stranu. 109 000 €

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy • Ružová ulica - Senec • 3-izbový byt s vlastným kúrením • podlahová plocha bytu 64 m2 + terasa 10 m2 • tichá novovybudovaná lokalita

Pridať inzerát