Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Výpredaj v centre Bratislavy. Pozrite sa, ktoré budovy hľadajú majiteľa

26.03.2018, 05:03 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

Aj keď je v Bratislave na predaj vyše 10-tisíc nehnuteľností rôznych typov, najdrahšie z nich nájdete na jednom mieste. Práve Staré Mesto je lokalitou, ktorá sa obvykle môže chváliť najvyššími cenami. Platí to aj o administratívnych budovách.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

predaj

Za normálnych okolností nie sú polyfunkčné budovy inzerované bežne. Majitelia si zväčša najímajú poradenské spoločnosti, ktoré im sprostredkujú predaj. Nie vždy to tak býva. Časť majiteľov volí poslednú možnosť - verejné inzeráty s ponukou na predaj.

Práve na takéto nehnuteľnosti sa zameral TREND Reality a prináša prehľad piatich najdrahších administratívnych budov v centre hlavného mesta. Podmienkou zaradenia do prehľadu bolo zverejnenie exteriéru nehnuteľnosti.  Výsledkom je rebríček piatich najdrahších administratívnych budov, ktoré sa núkajú na predaj cez inzerát.

5. Objekt na Vysokej

Úžitková plocha: 827 m²
Cena:
2 milióny eur

Objekt na Vysokej uliciZdroj: Google Street View

V ponuke realitných kancelárií nájdete budovu na Vysokej ulici. Za kancelársko-obchodný komplex s úžitkovou plochou 827 štvorcových metrov pýta majiteľ dva milióny eur. V ponuke sú už niekoľko mesiacov. V inzeráte sa píše, že ide už o zníženú cenu.

4. Budova na Tolstého ulici

Úžitková plocha: 3 300 m²
Cena:
2,5 milióna eur

Budova v Starom MesteZdroj: Rellux

Štvrtou najdrahšou nehnuteľnosťou v oficiálnej ponuke je budova v Starom Meste. V inzeráte síce nie je určená poloha, ide však o budovu na rohu Tolstého a ulice Mateja Bela. „Duch tejto lokality je umocnený dotykom s nastupujúcou rezidenčnou obytnou zónou vyššieho štandardu a sídiel zastupiteľských úradov,“ naznačuje lokalitu sprievodný text. Ide o päťpodlažnú budovu, ktorá slúži na administratívu. Podľa katastra je spolumajiteľom budovy rodina Lexovcov.

3. Budova na Gunduličovej ulici

Úžitková plocha: 3 300 m²
Cena:
5 miliónov eur

Objekt na Gunduličovej uliciZdroj: Google Street View

Za historickú budovu v centre Starého Mesta pýta jej majiteľ päť miliónov eur. Objekt má dve podzemné a päť nadzemných podlaží. Nevýhodou budovy, podobne ako ďalších v centre mesta, je obmedzený počet parkovacích miest. Celkovo ich je len šesť vo dvore. Majiteľom budovy je česká spoločnosť IDAN.

2. Historická budova pri Michalskej bráne

Úžitková plocha: 3 300 m²
Cena:
11,55 milióna eur

Budova na Michalskej uliciZdroj: Google Street View

Priamo v centre mesta je oficiálne na predaj aj historická budova pri Michalskej bráne. Stavba s dvoma podzemnými a piatimi nadzemnými podlažiami ponúka 3 300 štvorcových metrov úžitkovej plochy. Podľa inzerátu je budova rozdelená na kancelársku a obchodnú časť.

1. Budova na Námestí SNP

Úžitková plocha: 4 600 m²
Cena: 16,1 miliónov eur

Družstevné domyZdroj: Google Street View

Najdrahšou budovou v centre hlavného mesta, ktorá je oficiálne ponúkaná cez realitný inzerát, je stavba Družstevných domov. Projekt vznikal postupne v rokoch 1933 až 1939. Na predaj je polyfunkčná časť, v ktorej sídlia obchody a kancelárie. Obe časti sú od seba oddelené. Podľa katastra je vlastníkom budovy česká firma Monti services.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy predaj

Diskusia (0 reakcií)