Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Výstavbu v Trnávke už reguluje územný plán zóny

09.04.2015 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Prísnejšia regulácia územia je snahou viacerých miest a obcí. Bratislavská mestská časť Ružinov chce ovplyvňovať novú výstavbu formou územných plánov zón, v súčasnosti na niekoľkých pracuje. Nedávno schválila druhý dokument, po pláne zóny Krajná-Bočná na okraji Trnávky, dostala práve táto štvrť plán pre centrálnu časť.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Miestne zastupiteľstvo odobrilo plán po siedmich rokoch príprav. Územie je vymedzené ulicami Ribayova, Bulharská, Galvaniho, Na križovatkách a železničnou traťou. Dokument schválili krátko pred koncom vyhlásenej stavebnej uzávery na územie.

„Ak by k tomuto neprišlo, po skončení stavebnej uzávery by stred Trnávky zostal bez akéhosi regulačného nástroja. Schválením územného plánu zóny dostalo územie jasné pravidlá a aj ochranu,“ hovorí spracovateľ, architekt Peter Vaškovič. Dokument rešpektuje územný plán hlavného mesta i vydané územné rozhodnutia a stavebné povolenia.

Mestská časť chce plánom zachovať ihriská, zelené plochy a športoviská. „Z môjho pohľadu jediné lokality, ktoré by ešte mohli priniesť nejakú výstavbu, sa viažu na Galvaniho a Bojnickú ulicu a bezprostredne nadväzujúce plochy,“ približuje P. Vaškovič.

Trnávka je atraktívna pre viacero novostavieb, jednou z dotknutých územným plánom zóny je aj projekt Nová Trnávka. Plánovaná bytovka spoločnosti In Develop získala stavebné povolenie v lete minulého roka po tom, čo ho kvôli nečinnosti miestneho stavebného úradu vydával bratislavský okresný úrad. Má tu vzniknúť 95 jedno- až štvorizbových bytov.

Okrem toho tu v niekoľkých etapách vyrástli projekty ako Slnečný dvor, Sun Park Residence, Avidol či Dornyk. Pribudli aj nadstavby na Banšelovej, kde však stavba meškala niekoľko rokov.

Ružinov začiatkom tohto roka predstavil aj územný plán zóny Štrkovec, kde počíta s novým parkom, námestiami i športoviska. Pracuje sa aj na dokumente regulujúcom územie Cvernovky na Páričkovej. Jeho cieľom je vytvoriť mesto v meste, nové ulice a zmiešanú výstavbu pozostávajúcu z bytov i občianskej vybavenosti.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy územný plán

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu Otvorili sme 2 nové pracovné pozície v realitnej kancelárii HERRYS v Bratislave. Pozrite si aké - viac info v linku.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Pridať inzerát