Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Výstavbu v Trnávke už reguluje územný plán zóny

09.04.2015, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Prísnejšia regulácia územia je snahou viacerých miest a obcí. Bratislavská mestská časť Ružinov chce ovplyvňovať novú výstavbu formou územných plánov zón, v súčasnosti na niekoľkých pracuje. Nedávno schválila druhý dokument, po pláne zóny Krajná-Bočná na okraji Trnávky, dostala práve táto štvrť plán pre centrálnu časť.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Miestne zastupiteľstvo odobrilo plán po siedmich rokoch príprav. Územie je vymedzené ulicami Ribayova, Bulharská, Galvaniho, Na križovatkách a železničnou traťou. Dokument schválili krátko pred koncom vyhlásenej stavebnej uzávery na územie.

„Ak by k tomuto neprišlo, po skončení stavebnej uzávery by stred Trnávky zostal bez akéhosi regulačného nástroja. Schválením územného plánu zóny dostalo územie jasné pravidlá a aj ochranu,“ hovorí spracovateľ, architekt Peter Vaškovič. Dokument rešpektuje územný plán hlavného mesta i vydané územné rozhodnutia a stavebné povolenia.

Mestská časť chce plánom zachovať ihriská, zelené plochy a športoviská. „Z môjho pohľadu jediné lokality, ktoré by ešte mohli priniesť nejakú výstavbu, sa viažu na Galvaniho a Bojnickú ulicu a bezprostredne nadväzujúce plochy,“ približuje P. Vaškovič.

Trnávka je atraktívna pre viacero novostavieb, jednou z dotknutých územným plánom zóny je aj projekt Nová Trnávka. Plánovaná bytovka spoločnosti In Develop získala stavebné povolenie v lete minulého roka po tom, čo ho kvôli nečinnosti miestneho stavebného úradu vydával bratislavský okresný úrad. Má tu vzniknúť 95 jedno- až štvorizbových bytov.

Okrem toho tu v niekoľkých etapách vyrástli projekty ako Slnečný dvor, Sun Park Residence, Avidol či Dornyk. Pribudli aj nadstavby na Banšelovej, kde však stavba meškala niekoľko rokov.

Ružinov začiatkom tohto roka predstavil aj územný plán zóny Štrkovec, kde počíta s novým parkom, námestiami i športoviska. Pracuje sa aj na dokumente regulujúcom územie Cvernovky na Páričkovej. Jeho cieľom je vytvoriť mesto v meste, nové ulice a zmiešanú výstavbu pozostávajúcu z bytov i občianskej vybavenosti.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy územný plán

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v luktatívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

TRNAVSKÁ RESIDENCE

TRNAVSKÁ RESIDENCE Trnavská Residence je TOP ponukou ako investícia alebo ako štartovacie byty. K dispozícií budú 1-2 izb. byty. Bližšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát