Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

YIT sa spojilo s ďalším fínskym gigantom

02.02.2018, 11:07 | ds | © 2018 News and Media Holding

K 1. februáru sa zlúčili YIT a Lemminkäinen, dve fínske stavebné spoločnosti s viac ako storočnou tradíciou. Firmy, teraz spoločne fungujúce pod názvom YIT, dosiahli spolu v roku 2016 čisté tržby 3,4 miliardy eur pri zhruba 10-tisíc zamestnancoch.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

fúzia, YIT

Čerstvo zlúčená spoločnosť je najväčšou fínskou a zároveň významnou severoeurópskou stavebnou spoločnosťou. Okrem rozvoja a výstavby rezidenčných projektov a obchodných priestorov sa sústreďuje aj na budovanie celých štvrtí. YIT sa okrem toho špecializuje aj na realizáciu zložitých infraštruktúr a cestných komunikácií.

Na Slovensku od roku 2010

YIT rozvíja projekty v 11 krajinách. Okrem domáceho Fínska aj v Rusku, Švédsku, Nórsku, Dánsku, Estónsku, Litve, Lotyšsku, Českej republike, Slovenskej republike a Poľsku.

Na Slovensko vstúpila v roku 2010 prevzatím spoločnosti Reding a pod hlavičkou YIT Slovakia v Bratislave realizuje obytné komplexy Tammi Dúbravka, Nuppu v Ružinove, Stein2 v Starom Meste a bytový dom Pari v Ružinove.

Neprehliadnite

Aktuálne pripravuje aj projekt premeny areálu bývalej Bratislavskej cvernovej továrne na novú mestskú štvrť Zwirn, vrátane obnovy národnej kultúrnej pamiatky Pradiarne. Spolu so spoločnosťou Immocap Group pracuje na projekte revitalizácie novozískaného areálu Istropolis na Trnavskom mýte a bytovom projekte Konopná Residence v Prievoze.

V rebríčku najväčších developerov podľa počtu dokončených bytov v predchádzajúcich piatich rokoch, ktorý TREND Reality zostavili v spolupráci s JLL, sa YIT Slovakia umiestnil na piatej priečke s dokončenými projektmi ako Tarjanne, Villinki, Kivikko a spomínanými ešte len rozostavanými komplexmi.

Nová vizualizácia projektu Zwirn v bývalej CvernovkeZdroj: YIT Slovakia

Nové pracovné miesta

Výsledkom fúzie spoločností je finančne silný subjekt, ktorý z hľadiska rastu a ziskovosti stavia na developerských aktivitách v mestskom prostredí, uvádza YIT v správe k transakcii. Vďaka fúzii sa obchodné aktivity oboch firiem budú vzájomne dopĺňať a vyvažovať, aby novovzniknutá spoločnosť ľahšie zvládala cyklický charakter realitného a stavebného odvetvia.

„Zlúčenie je pre nás strategickým krokom a vytvára nielen platformu pre budúci rozvoj spoločnosti, ale aj potenciál stať sa lídrom v oblasti rozvoja miest v rámci severoeurópskeho stavebníctva,“ hovorí prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti YIT Kari Kauniskangas.

Spojenie firiem okrem toho prináša aj nové pracovné príležitosti, napríklad v oblasti náročných projektov, ktoré spájajú komplexnú infraštruktúru, obchodné priestory a bytové jednotky, dodáva šéf YIT.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy fúzia, YIT

Diskusia (0 reakcií)