Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

YIT vycúvalo z Istropolisu. Ostane v rukách developera, ktorý staval Central

21.08.2019, 10:20 | pol | © 2019 News and Media Holding

Novú podobu Istropolisu a priľahlého okolia na Trnavskom mýte bude mať plne vo svojej réžii developer Immocap Group. Ten sa dohodol s YIT Slovakia na odkúpení 50-percentného podielu v spoločnej firme, ktorá pred dvomi rokmi pozemky vrátane Domu odborov získala.

  • Tlačiť
  • 1

Immocap a YIT založili v roku 2017 spoločný podnik, v ktorom mali rovnaký vlastnícky podiel. Spoločnosť First SPV, neskôr premenovaná na akciovku Trnavské mýto, odkúpila od Jednotného majetkového fondu združujúceho viaceré odborárske organizácie bratislavský Istropolis.

Developeri tak získali približne 3,7-hektárový pozemok na Trnavskom mýte s kultúrnym a kongresovým centrom nazývaným Dom odborov. Cena nebola zverejnená. Do premeny komplexu mali ísť spoločnými silami, no napokon to tak nebude.

YIT použije kapitál inde

„Chceli by sme sa poďakovať YIT za spoluprácu a profesionálny prístup. Immocap bude s veľkým nasadením pokračovať v ambícii priniesť na Trnavské mýto kvalitný mestotvorný projekt so zachovaním kultúrno-spoločenskej funkcie,“ povedal Martin Šramko, CEO Immocap Group.

„Priestor Trnavského mýta vnímame ako veľkú príležitosť na zlepšenie verejného života nielen pre obyvateľov v susedných štvrtiach, ale aj v celom meste. Veríme, že sa nám tento dlhodobo zanedbaný potenciál podarí pretvoriť tak, aby ho Bratislavčania dokázali využívať naplno,“ doplnil.

Neprehliadnite

YIT obchod potvrdilo, v stanovisku pripomína, že sa zameriava najmä na rozvoj rezidenčných projektov v Bratislave s rastúcim podielom budovania obchodných a administratívnych priestorov.

„Dôvodom tejto transakcie je uvoľnenie investovaného kapitálu YIT na ďalšie príležitosti na slovenskom trhu a v regióne strednej a východnej Európy,“ uviedol developer, ktorý patrí pod fínsku matku.

Výmena za Konopnú

Transakcia má aj druhú časť – v rámci nej 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Immocap, Istropolis, YIT