Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Yosaria Plaza smeruje do dražby

06.05.2010, 13:00 | Ľuboš Mistrík | © 2010 News and Media Holding

Veľkolepé obchodné centrum v Ružinove zrejme definitívne nebude, cyperská firma navrhuje dražbu

  • Tlačiť
  • 2

Dlhodobý bratislavský ležiak v podobe plánovaného obchodného centra Yosaria Plaza v mestskej časti Ružinov speje k poslednému dejstvu. Po niekoľkých rokoch odďaľovania štartu stavebných prác, zmien v investorskej spoločnosti a zmien financujúcich bánk sa blíži dražba polorozpadnutého skeletu bývalého obchodného domu Prior.

Exekučný príkaz na začatie exekúcie prišiel podľa listu vlastníctva k pozemku i stavbe 26. apríla, a to v prospech UniCredit Bank. Dražbu inzeruje vo svojich materiáloch Dražobná spoločnosť, a.s., navrhovateľom je podľa informácií TRENDreality.sk cyperská spoločnosť Revgama Limited, ktorá má aj záložné právo na parcely a stavbu.

V dražbe sú všetky parcely s celkovou výmerou 16 390 m2, ako aj samotný skelet bývalého obchodného domu. Nehnuteľnosti v súčasnosti patria investorskej spoločnosti Yosaria Plaza, a.s., z ktorej len začiatkom tohto roka vystúpil silný partner, developersko-stavebná firma Doprastav.

Yosaria Plaza - aktuálny stavZdroj: Milan David

Konkrétny termín dražby zatiaľ nie je známy, podľa informácií TRENDreality.sk sa má uskutočniť začiatkom leta 2010.

Obchodné centrum pozdĺž Tomášikovej ulice malo patriť medzi najambicióznejšie v hlavnom meste, prvé informácie o ňom sa objavili ešte v roku 2006. Malo priniesť zhruba 100-tisíc m2 prenajímateľných priestorov pri celkových nákladoch na výstavbu 2,5 miliardy korún. Problémy začali po pozastavení financovania projektu zo strany bánk, ako aj nepredĺžení platnosti stavebného povolenia.

V prípade Yosarie ide zatiaľ o jednu z mála veľkých dražieb neúspešných projektov v hlavnom meste. Doteraz najväčším prípadom bolo vlaňajšie uplatnenie si záložného práva Privatbanky na pripravovaný dvojvežiak Slovany.

Prečítajte si, ako vyzerajú dražby nehnuteľností.

Foto – Milan David

  • Tlačiť
  • 2

Tagy dražba, obchody