Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

ŽSR si u developera tajne „rezervovali“ celú časť projektu

02.10.2018, 05:04 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

Na realitnom trhu došlo k nezvyčajnému spojeniu súkromnej a štátnej firmy. Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) podpísali memorandum so spoločnosťou Pravé krídlo. Jeho výsledkom môže byť aj to, že štátna firma prevezme veľkú časť projektu, ktorý má vyrásť na Bajkalskej ulici v komplexe Nový Ružinov.

  • Tlačiť
  • 11

História celej spolupráce sa datuje do mája tohto roka. Práve vtedy ŽSR podpísali Memorandum o spolupráci s eseročkou  Pravé krídlo.

„Účelom memoranda je vymedzenie základného rámca budúcej možnej spolupráce strán Memoranda pri realizácii projektu v záujme rozvoja územia nachádzajúceho sa medzi Prístavným mostom, Bratislava a rafinériou Slovnaft s funkčným využitím ako územie dopravy, dopravnej vybavenosti a územie zariadení železničnej dopravy,“ znie formulácia v memorande.

Nezverejnené memorandum

V dokumente sa zdôrazňuje, že memorandum je platné tri roky a jeho ustanovenia nezakladajú obom stranám priamo vymáhateľné práva a povinnosti. To zdôrazňuje aj štátny podnik.

„Z pohľadu ŽSR ide o formálne vyjadrenie spolupráce s investorom o vzájomnom informovaní sa o projekte investora. Nevyplýva z neho žiadny právny ani finančný záväzok, ani prípadné vzdanie sa akýchkoľvek práv zo strany ŽSR,“ vysvetľuje pre TREND Reality hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Neprehliadnite

Podľa jej slov s týmto návrhom prišla súkromná firma. „Predkladateľom Memoranda bol súkromný investor, ktorý pri jeho kreovaní plne rešpektoval podmienku ŽSR nijako sa týmto Memorandom nezaväzovať, vrátane obmedzenia jeho trvania na dobu troch rokov,“ konštatuje M. Pavliková.

Aj keď išlo o nezvyčajnú spoluprácu, jej obsah nebol verejne dostupný

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 11

Tagy Nový Ružinov