Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Územný plán mesta Košice

Územný plán je kľúčom pre rozvoj Košíc, kde prináša farbami rozdelené územie mesta a všetkých mestských častí a sídlisk. Každá farba má svoj význam a pomocou navigácie v tejto mape a legendy pod ňou si môžete pozrieť aj okolie svojho bytu alebo domu. Z toho možno vidieť, kde a približne čo sa môže stavať.

Myšou sa môžete pohybovať v samotnom dokumente:

Oficiálny názov dokumentu je Regulatívy pre usporiadanie územia hospodársko - sídelnej aglomerácie Košice. Spracovaný bol v roku 1973 – 1974 a už nevyhovuje súčasným požiadavkám po formálnej ani obsahovej stránke. V dokumente sú navrhnuté plochy pre ďalších 40-tisíc obyvateľov, s čím ale mesto podľa aktuálnych plánov už nepočíta.

Aktuálne prebieha diskusia o novom územnom pláne, keďže zástupcovia mesta už nechcú všetko riešiť formou zmien a dodatkov. "Navrhujú sa nové parky v lokalitách Borovicový lesík, Pod Furčou, pod Železníkmi a nad Sladovňou. Zdôrazňuje sa vytvorenie zelenej osi okolo Hornádu v rámci celkovej prestavby územia a prepojenia jednotlivých systémov zelene pozdĺž Čermeľského a Myslavského potoka," informuje oficiálny materiál. Počíta sa aj s prestavbou nevhodných funkcií okolo rieky Hornád, Južnej triedy a Slaneckej cesty.

Jednou z kľúčových zmien má byť aj prestavba bývalých Malinovského kasárni, ktoré sa majú zmeniť na moderný multifunkčný areál z dielne investičného fondu NEPI. Projekt získali v jednom balíku spolu s Auparkom od developerskej skupiny HB Reavis.

Odporúčame

Košice chystajú po 40 rokoch nový územný plán

Košice chystajú po 40 rokoch nový územný plán

Mesto je pripravené na 40-tisíc nových obyvateľov

09.02.2015 | Komerčné

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 806 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 806 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 806 m2 a 181 350 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Pridať inzerát