Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Územný plán mesta Košice

Územný plán je kľúčom pre rozvoj Košíc, kde prináša farbami rozdelené územie mesta a všetkých mestských častí a sídlisk. Každá farba má svoj význam a pomocou navigácie v tejto mape a legendy pod ňou si môžete pozrieť aj okolie svojho bytu alebo domu. Z toho možno vidieť, kde a približne čo sa môže stavať.

Myšou sa môžete pohybovať v samotnom dokumente:

Oficiálny názov dokumentu je Regulatívy pre usporiadanie územia hospodársko - sídelnej aglomerácie Košice. Spracovaný bol v roku 1973 – 1974 a už nevyhovuje súčasným požiadavkám po formálnej ani obsahovej stránke. V dokumente sú navrhnuté plochy pre ďalších 40-tisíc obyvateľov, s čím ale mesto podľa aktuálnych plánov už nepočíta.

Aktuálne prebieha diskusia o novom územnom pláne, keďže zástupcovia mesta už nechcú všetko riešiť formou zmien a dodatkov. "Navrhujú sa nové parky v lokalitách Borovicový lesík, Pod Furčou, pod Železníkmi a nad Sladovňou. Zdôrazňuje sa vytvorenie zelenej osi okolo Hornádu v rámci celkovej prestavby územia a prepojenia jednotlivých systémov zelene pozdĺž Čermeľského a Myslavského potoka," informuje oficiálny materiál. Počíta sa aj s prestavbou nevhodných funkcií okolo rieky Hornád, Južnej triedy a Slaneckej cesty.

Jednou z kľúčových zmien má byť aj prestavba bývalých Malinovského kasárni, ktoré sa majú zmeniť na moderný multifunkčný areál z dielne investičného fondu NEPI. Projekt získali v jednom balíku spolu s Auparkom od developerskej skupiny HB Reavis.

Odporúčame

Košice chystajú po 40 rokoch nový územný plán

Košice chystajú po 40 rokoch nový územný plán

Mesto je pripravené na 40-tisíc nových obyvateľov

09.02.2015 | Komerčné

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 992 m2 a 218 240 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Nobelova - obchodné priestory

Nobelova - obchodné priestory HERRYS ponúka na predaj obchodné priestory v projekte Nobelova. Rozbehnite svoje podnikanie na skvelom mieste - ceny od 43 236 EUR bez DPH.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pridať inzerát