Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Mesto reaguje na „lanovku“: Návrh vnímame ako víziu, nie ako projekt

10.03.2017 | tv | © 2017 News and Media Holding

K plánom prepojiť chystanú autobusovú stanicu s Petržalkou nadzemnou dráhou sa najnovšie vyjadrilo aj vedenie mesta. Bratislava poukázala na to, že predstavený projekt má nedostatky.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 5

V pondelok predstavil developer HB Reavis plán ako zatraktívníť pripravované nákupné centrum a autobusovú stanicu v jednom a zároveň pomôcť doprave. Verejnosti tak predstavil projekt nadzemnej dráhy, ktorá by spojila Stanicu Nivy s Petržalkou.

„Navrhujeme vybudovať veľkokapacitný parkovací dom na petržalskej strane napojený na nadzemnú elektrickú dráhu, potenciálne integrovanú do systému verejnej hromadnej dopravy,“ uviedol Adrián Rác, výkonný riaditeľ HB Reavis Slovakia.

Neprehliadnite

Projekt, ktorý developer vyčíslil na 80 miliónov eur mal pomôcť lokalite vo viacerých ohľadoch. „Riešenie môže efektívne odľahčiť križovatky, komunikácie aj most Apollo,“ konštatoval  A. Rác, ktorý poukazal na to, že v rámci predbežných rokovaní sa na všetkých úrovniach stretli s porozumením a pozitívnymi reakciami.

Ako sa však ukazuje, mesto vníma nápad opatrnejšie. „Bratislavčania už majú skúsenosti s rôznymi sľubmi, predstavami a víziami. Kým však nie je na stole konkrétny návrh, obsahujúci konkrétne riešenia napojenia na nosné dopravné systémy v meste, posúdenie vplyvov na dopravu, návrh vysporiadania pozemkov a v neposlednom rade financovanie, dovtedy takéto návrhy stále vnímame v rovine vízie, nie v rovine projektu,“ znie stanovisko vedenia mesta.

Nadzemná dráha, ktorá prepojí Petržalku a Stanicu Nivy.

Mesto poukazuje na to, že o takýchto projektoch by sa mala viesť širšia diskusia. „Týkajú sa celého mesta, všetkých ľudí, nie iba developerských zámerov,“ argumentuje mesto a dodáva, že nápad by mal byť viac koordinovaný. „Nemáme nič proti proaktívnym návrhom developerov, môžu priniesť aj dobré veci. Avšak pri takto zásadných veciach je jednoznačne dôležitá koordinácia s odbornými útvarmi mesta a odbornou aj laickou verejnosťou,“ znie v stanovisku.

Kým mesto je zdržanlivé, podporu projektu vyjadril bratislavský župan Pavol Frešo. „So spoločnosťou HB Reavis o tomto smelom pláne rokujeme a pomáhame ho zrealizovať,“ napísal na sociálnej sieti v deň predstavenia projektu. „Našim cieľom je, aby sa táto veľkokapacitná lanovka po vybudovaní začlenila do systému integrovanej dopravy. Na jeden lístok by teda cestujúci mohli okrem autobusov, trolejbusov, električiek a vlakov, mohli využívať aj lanovku,“ doplnil.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 5

Tagy lanovka, Stanica Nivy

Realitná inzercia

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu Otvorili sme 2 nové pracovné pozície v realitnej kancelárii HERRYS v Bratislave. Pozrite si aké - viac info v linku.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 2i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

REB sk.,Predaj luxusný 3- izb. byt, III Veže

REB sk.,Predaj luxusný 3- izb. byt, III Veže REB.SK ponúka na predaj 3-izbový byt na Bajkalskej ulici v III. Vežiach. Celková rozloha bytu je 90 m2 (úžitková plocha 82 m2+ 8,4m2 terasa

REB.sk predaj 3 izb.byt,Dunajská,Staré mesto

REB.sk predaj 3 izb.byt,Dunajská,Staré mesto REB.SK ponúka na predaj 3 izbový byt, Dunajská ulica, Staré mesto, BA I.Úžitková plochu 82,18 m2 + loggia o výmere 4,82m2 + pivnica 2,52 m2.

Pridať inzerát