Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Megaobchod v Lozorne za 73 miliónov eur

05.08.2011, 15:40 | Martin Labanc | © 2011 News and Media Holding

Česká spoločnosť Czech Property Investments Group definitívne získala priemyselný park

  • Tlačiť
  • 0

Česká realitná skupina Czech Property Investments Group (CPI) potvrdzuje včerajšie špekulácie a preniká na slovenský trh aj v oblasti logistických hál. Spoločnosť podnikateľa Radovana Vítka kúpila od Aire GmbH & Co. KGaA (Aire), jeden z najväčších priemyselných parkov na Slovensku, v Lozorne. Hodnota transakcie je na úrovni 72,9 milióna eur.

V médiách sa najprv objavila informácia, podľa ktorej bola výška transakcie 16,5 milióna eur. Išlo však len o čistý zisk z obchodu pre predávajúcu stranu, nemeckú spoločnosť Aire.

“Predaj projektu Lozorno Logistics Park je najväčšou investičnou transakciou na slovenskom realitnom trhu od roku 2007. Ide o jednoznačný dôkaz rastúcej dôvery investorov v slovenský trh,“ uviedol George Lewis, vedúci oddelenia Capital Markets v pražskej pobočke Jones Lang LaSalle, ktorá zastupovala predávajúceho.

V priemyselnom parku Lozorno pôsobia najmä dodávatelia pre automobilový priemysel ako Inteva Production (Arvin Meritor), Johnson Controls, Brose, IAC Group, Faurecia alebo Schnellecke. Ich hlavným klientom je bratislavský Volkswagen.

CPI v poslednom období nakupovala na Slovenku aj nákupné centrá. Koncom minulého roka získala dva hypermarkety Tesco v Čadci a Trebišove. V januári 2011 zasa sedem pobočiek maloobchodných Family Centier za 40 miliónov eur.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)